Miętusiańskie plony

pd, jg

publikacja 14.09.2015 00:24

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Cichem-Miętustwie obchodziła swoje dożynki. Uroczystości odbyły się 13 września.

Miętusiańskie plony Ks. proboszcz Janusz Rzepa odbiera od najmłodszych bukiety z kwiatami Piotr Duraj

Parafianie z 4 sołectw - Cichego-Miętustwa, Starego Bystrego, Czerwiennego Dolnego i Ratułowa - dziękowali Panu Bogu i Matce Bożej za tegoroczne plony. W kościele złożyli okolicznościowe dary i wieńce dożynkowe. Najpierw była wspólna modlitwa w parafialnej światyni, a po niej zabawa w ogrodzie plebańskim.

Piękna pogoda sprawiła, że na festyn, zorganizowany przez oddział Związku Podhalan w Miętustwie, parafię w Miętustwie oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, przybyło wiele osób. Na scenie zaprezentowali się miejscowy zespół góralski "Mali Miętusianie", schola parafialna pod kierownictwem organisty Andrzeja Zaryckiego, uczniowie z Czerwiennego Dolnego i Cichego Dolnego, a także Gminny Zespól Góralski "Watra" z przedstawieniem obrzędowym.

Podczas dożynek nie zabrakło też popularnych konkursów, atrakcji dla dzieci i stołów regionalnych gospodyń z Miętustwa i Ratułowa.

Gwiazdą wieczoru był popularny zespół Ahaju Boliwia. Tari i Beto zaprezentowali folklor swojego kraju, a także polskie utwory rozrywkowe. Festyn zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Peter.