Ciesz się Polsko i Krakowie!

publikacja 27.09.2015 13:07

- Matka Klara była dobrodziejką Krakowa i każdy może naśladować ją w świętości - przekonuje kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Ciesz się Polsko i Krakowie! - Matka Klara może być przykładem dla nas wszystkich - przekonuje kard. Angelo Amato Miłosz Kluba /Foto Gość

W rozmowie z dziennikarzami mówił też, iż nowa błogosławiona szczególnie zasłużyła się Krakowowi, ale i całej Polsce, poprzez swoją posługę na rzecz dzieci, osób chorych i potrzebujących.

- Warto modlić się do Boga za jej wstawiennictwem. Jej przesłanie dla każdego z nas - to być uczniami Chrystusa i dotyczy to nie tylko osób konsekrowanych - zakonnych i księży, ale każdego z nas. Możemy nieść Ewangelię i być jej świadkami tam, gdzie pracujemy i żyjemy - w środkach masowego przekazu, w sporcie, w medycynie - tłumaczył kard. Amato, który dziś po raz czwarty wyniósł do chwały ołtarzy osobę pochodzącą z Krakowa.

- Serdecznie mu za to dziękuję w imieniu Kościoła w Krakowie i w Polsce. Dziś matkę Klarę beatyfikował w imieniu papieża Franciszka, w roku Życia Konsekrowanego oraz w roku 250. rocznicy ustanowienia dla Polski święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Otrzymaliśmy dziś kolejny przykład osoby konsekrowanej, której serce biło w rytmie serca Jezusa. Felix Cracovia! Ciesz się Krakowie - mówił z kolei kard. Stanisław Dziwisz, zauważając także, że do rangi symbolu urosło miejsce uroczystości.

- Jesteśmy w sanktuarium św. Jana Pawła II, któremu siostry sercanki przez wiele lat służyły w Watykanie, a dziś pracują i tu, w jego domu - dodał, zachęcając wszystkich do naśladowania matki Klary w drodze do świętości.

O beatyfikacji piszemy też w teksach: