Na ustach "Białe róże"

jg

dodane 05.10.2015 12:31

Na niecodzienny koncert do altany parkowej zaprosili mieszkańców Nowego Targu członkowie Miejskiej Orkiestry Dętej pod wodzą kapelmistrza Marcina Musiaka.

Na ustach "Białe róże" Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej odbywał się w parkowej altance Jan Głąbiński /Foto Gość

Było nie tylko granie na instrumentach dętych, ale także śpiewanie pieśni patriotycznych. Nowotarżanie dostali teksty takich utworów, jak m.in.: "Białe róże", "Czerwone maki", "Warszawianka" i "Szara piechota".

Przed każdym z utworów M. Musiak przytoczył krótką historię powstania danej pieśni patriotycznej. - Pomysł na taki koncert to strzał w dziesiątkę! Jesteśmy na świeżym powietrzu, a jeszcze mamy okazję pośpiewać w doborowym towarzystwie - cieszyła się pani Ania, która na parkowe śpiewanie przyprowadziła synka.

Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w altanie parkowej był częścią dwóch projektów - "Muzycznej Wizytówki Stolicy Podhala" (realizowanego przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego) oraz "Muzycznej Wizytówki Nowego Targu” (jest on współfinansowany przez Urząd Miasta w Nowym Targu). W ramach wspomnianych projektów w altanie wystąpił z koncertem ewangelizacyjnym m.in. Dziewiczy Orszak Baranka.