Darmowy parking przy cmentarzu

jg

publikacja 31.10.2015 06:30

Dodatkowe autobusy miejskie, darmowe parkingi. Najważniejsze podhalańskie miasta są przygotowane na obchody dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Darmowy parking przy cmentarzu Ubiegłoroczne nieszpory na nowotarskim cmentarzu Jan Głąbiński /Foto Gość

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na zakopiańskim cmentarzu przy ul. Nowotarskiej będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00. O godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta procesja z modlitwą za zmarłych. Po niej o godz. 15.00 zaplanowano Eucharystię sprawowaną przez zakopiańskich proboszczów w intencji zmarłych parafian. Składka w czasie Mszy św. na cmentarzu będzie przeznaczona na potrzeby Kuchni św. Brata Alberta, która działa przy parafii Najświętszej Rodziny.

W Nowym Targu główne uroczystości na jedynym w mieście cmentarzu rozpoczną się o godz. 14.30. Nowotarscy duszpasterze zapraszają na nieszpory z procesją i modlitwami za zmarłych. Około godz. 16 będzie odprawiona zostanie też Msza św. w kościele św. Anny na nowotarskim cmentarzu.

W Rabce, w uroczystość Wszystkich Świętych, na cmentarzu przy ul. Orkana w centrum miasta, Msza św. rozpocznie się o godz. 13.30. Pół godziny później rozpocznie się z kolei Eucharystia na cmentarzu na Zaborni. Na obu cmentarzach zaplanowano po Mszy św. procesję z wypominkami za zmarłych.

Władze Nowego Targu apelują, aby mieszkańcy zostawili samochody w domu i skorzystali z komunikacji miejskiej, która będzie dowozić pasażerów bezpośrednio na cmentarz. Autobusy będą kursować jak w dni powszednie. Z kolei na tych, którzy jednak zdecydują się na korzystanie z samochodu, 1 i 2 listopada przy nowotarskim cmentarzu czeka darmowy parking na terenie Szpitala Powiatowego Jana Pawła II.

Odwiedzający cmentarz komunalny na Zaborni w Rabce z pewnością zauważą zmiany, jakie zaszły w jego otoczeniu. Na zlecenie Urzędu Miejskiego został bowiem przebudowany około stumetrowej długości odcinek drogi prowadzący od ulicy Kilińskiego do cmentarza komunalnego, czyli tzw. "Kilińskiego boczna". Roboty obejmowały w głównej mierze budowę chodnika z kostki betonowej, wykonanie nawierzchni asfaltowej oraz miejsc postojowych.