Niech się Polska przyśni tobie

jg

publikacja 10.11.2015 21:40

Koncert z okazji Święta Niepodległości, połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w wykonaniu Hanki Rybki z zespołem, odbył się 10 listopada w kinie "Sokół" w Zakopanem.

Niech się Polska przyśni tobie Hanka Rybka jak zawsze na scenę zaprosiła do wspólnego śpiewania najmłodszą część podhalańskiej społeczności Jan Głąbiński /Foto Gość

Na początku wszystkich bardzo licznie zgromadzonych gości przywitała Joanna Staszak, szefowa Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego. Słowa pozdrowienia do publiczności skierowali także przedstawiciele zakopiańskiego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół".

Kiedy na scenę weszła Hanka Rybka z zespołem, publiczność przywitała artystów gromkimi brawami. Podczas koncertu artystka zaprezentowała kilka znanych pieśni patriotycznych, jak np. "Wojenko, wojenko" albo "O, mój rozmarynie". "Niech się Polska przyśni tobie" - brzmiał jeden z ostatnich fragmentów pieśni patriotycznej "Jak to na wojence ładnie".

Hanka Rybka do wspólnego śpiewania zaprosiła także najmłodszych górali. Wśród publiczności były władze miasta na czele z burmistrzem Leszkiem Dorulą, przybył także wicestarosta tatrzański Jerzy Zacharko. Pieśni patriotyczne pomagali śpiewać także siostry zakonne z Zakopanego oraz ks. inf. Stanisław Olszówka.

Na zakończenie śpiewania była miła niespodzianka od organizatorów, czyli bardzo dobry poczęstunek. Organizatorzy rozdali śpiewniki z tekstami pieśni patriotycznych oraz kokardy narodowe.