Chwała i cześć bohaterom!

jg /UG CD

publikacja 11.11.2015 22:42

Władze gminy Czarny Dunajec oraz jej mieszkańcy wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Chwała i cześć bohaterom! Harcerska drużyna przygotowała na rynku w Czarnym Dunajcu Apel Poległych Piotr Duraj

Rozpoczęła je Msza św. za Ojczyznę, odprawiona przez ks. Krzysztofa Kocota, proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej w Czarnym Dunajcu. Okolicznościową homilię wygłosił natomiast ks. Przemysław Cios, wikariusz z parafii NMP Królowej Polski w Miętustwie. Nabożeństwo uświetniła orkiestra dęta OSP w Czarnym Dunajcu.

Po Eucharystii na płycie rynku odbył się Apel Poległych, przygotowany przez 1. Podhalańską Drużynę Harcerzy "Orły" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Miętustwie. W ten sposób oddano cześć bohaterom tamtych czasów, którzy oddali swoje życie w walce o niepodległość Polski.

Pod tablicą pamiątkową legionistów z Czarnego Dunajca przedstawiciele władz gminy - na czele z wójtem Józefem Babiczem - złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze. Jeszcze przed Mszą św. delegacja władz gminy złożyła kwiaty pod pomnikami Powstańców Chochołowskich w Chochołowie i ofiar II wojny światowej w Odrowążu.

Jak co roku, w ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się też Koncert Laureatów Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża, który został rozegrany w poniedziałek 9 listopada w Odrowążu.