Opera Lwowska w Nowym Targu

jg

publikacja 15.11.2015 22:22

W niedzielny wieczór 15 listopada na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu wystąpili artyści z Opery Lwowskiej z programem, w którym zaprezentowali najpiękniejsze duety i arie operetkowe świata. To było niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podhalu w 2015 roku.

Opera Lwowska w Nowym Targu Lwowscy artyści zagościli na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu Jan Głąbiński /Foto Gość

Wszystkie miejsca na widowni były zajęte, a biletów nie można było dostać już od dawna. Wśród publiczności zasiadł m.in. ks. Henryk Paśko, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej.

Wśród najbardziej znanych utworów pojawiła się m.in. aria Adeli z operetki "Zemsta nietoperza". Artystom na scenie towarzyszyła cały czas orkiestra pod dyrekcją Myrona Yusypovycha.

Koncert firmuje Polski Impresariat Artystyczny, a wydarzenie odbywa się w ramach integracji Ukrainy z Unią Europejską. Opera Lwowska występuje w naszym kraju od połowy października. Nowy Targ, jako jedyne miasto w archidiecezji krakowskiej, znalazło się na mapie występów artystów zza naszej wschodniej granicy.