Żeby zabłysnąć przed mężem

jg

publikacja 17.11.2015 10:00

Do końca roku w parafii św. Jadwigi Królowej trwa projekt na rzecz aktywności osób starszych. Bierze w nim udział 50 uczestników.

Żeby zabłysnąć przed mężem Zajęcia zumby prowadzi doświadczony instruktor Jan Głąbiński /Foto Gość

- To doskonały sposób na zabłyśnięcie przed mężem i znajomymi na zbliżającej się zabawie andrzejkowej czy sylwestrze - śmieje się pani Ela, jedna z kilkudziesięciu tancerek biorących udział w tanecznych warsztatach zumby, które odbywają się w salce pod kościołem.

S. Joanna Sutowicz ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo, koordynator projektu rządowego na rzecz aktywności osób starszych na lata 2014-2015, tłumaczy, że chodzi o rozwijanie i poprawę sprawności fizycznej i intelektualnej oraz doskonalenie umiejętności gospodarowania wolnym czasem. W programie bierze udział 50 osób (zarówno w podeszłym wieku, jak i średnim wieku, dzieci i młodzież) z parafii św. Jadwigi Królowej i działającej tam Stacji Caritas im. św. Jana Pawła II, Klubu Seniora i Świetlicy "Renovaro".

- Proszę sobie wyobrazić, że dzięki temu projektowi pierwszy raz byłem w Kopalni Soli w Wieliczce - zdradza ks. Henryk Paśko, proboszcz. A kolejne podróże już zaplanowane. - Zawsze staramy się, żeby wyjazd miał charakter pielgrzymkowy. Przed nami trzydniowe zwiedzanie Kalisza, Lichenia, Gniezna, a w drodze powrotnej - Jasnej Góry. Będziemy też poznawać historię Krakowa, włącznie z muzeum w podziemiach Rynku. Ale i na miejscu korzystamy z wydarzeń kulturalnych, będziemy oglądać przedstawienie Opery Lwowskiej w Nowym Targu - zapowiada s. Sutowicz.

Parafianie spacerowali też z instruktorem po okolicznych lasach, przygotowują w ramach zajęć z prac manualnych ozdoby choinkowe. - Każdy znajdzie coś dla siebie! - cieszy się ks. Paśko i zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia.