Na jakim etapie są przygotowania?

mł /BP ŚDM

publikacja 18.11.2015 14:28

Od 25 do 28 listopada w Małopolsce odbędzie się II Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze do ŚDM Kraków 2016.

Na jakim etapie są przygotowania? W sierpniu na Białych Morzach odbył się finał Forum Młodzieżowych Liderów z Europy Miłosz Kluba /Foto Gość

Do Polski przyjedzie wtedy blisko 300 delegatów z całego świata, którzy omawiać będą stan przygotowań i sposoby uczestnictwa pielgrzymów z różnych kontynentów na Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016. Będzie to największe spotkanie międzynarodowe organizowane w ramach przygotowań do ŚDM.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ponad stu konferencji episkopatów i blisko pięćdziesięciu międzynarodowych wspólnot i ruchów na prawie papieskim, przygotowujących grupy uczestników Światowych Dni Młodzieży. W sumie będzie to blisko 300 osób ze wszystkich kontynentów. Co więcej, swoją obecność zapowiedziało 13 biskupów, w tym biskup Korei Peter Chung Soon-taek czy Mozambiku - Inacio Saure. Obecni będą też członkowie Papieskiej Rady ds. Świeckich z jej szefem kard. Stanisławem Ryłko na czele.

Zjazd ma umożliwić wymianę informacji pomiędzy gospodarzami i współorganizatorami przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, oraz odpowiedzialnymi za przygotowanie do tego wydarzenia młodzieży w poszczególnych krajach i wspólnotach. Przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 będą też udzielać informacji gościom w sprawach dotyczących duchowych, logistycznych i promocyjnych przygotowań do ŚDM i odpowiadać na ich pytania.

To nie wszystko - delegaci z całego świata będą mieli również okazję do spotkania z przedstawicielami Diecezjalnych Centrów ŚDM, przygotowujących przyszłoroczne Dni w Diecezjach na terenie całej Polski. Ważną częścią spotkania będą także wizyty w miejscach takich jak sanktuaria Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II, Błonia oraz Campus Misericordiae.

Wszystkie obrady będą odbywały się w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej, a zakończą się w Wieliczce programem kulturalnym przygotowanym we współpracy z gospodarzami miasta.

Warto dodać, że na 8 miesięcy, jakie zostały do ŚDM Kraków 2016, już ponad 480 tysięcy osób ze 140 krajów zadeklarowało swoją obecność w Krakowie, a ponad 5000 osób chce być wolontariuszami.