Filmik z uczynkiem

mk

publikacja 08.12.2015 11:02

Od dziś mogą się zgłaszać "Młodzi Misjonarze Miłosierdzia".

Filmik z uczynkiem Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w ostatnim tygodniu lipca 2016 roku Miłosz Kluba /Foto Gość

Realizowany przez organizatorów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie projekt ma zachęcić młodzież z całej Polski do działania, a konkretnie do realizacji uczynków miłosierdzia.

W jego ramach młodzi ludzie będą szukali problemów swojej lokalnej społeczności i próbowali im w kreatywny sposób zaradzić. Swoje działania będą dokumentować, tworząc multimedialne świadectwa (forma nie jest narzucona - może to być fotoreportaż, nagranie, dzieło plastyczne). Zgłoszenia można nadsyłać od dziś na adres: misjonarze@krakow2016.com.

- Chcemy wprowadzać ideę miłosierdzia w czyn, ciągle rozpalać iskrę miłosierdzia i dzięki temu dobrze przygotować się do nadchodzących ŚDM. Celem projektu jest pokazanie, jak wiele dobra już się dzieje, jak dużo młodych ludzi poświęca swój czas, by służyć drugiemu człowiekowi - mówi Małgorzata Bielecka, która jako wolontariuszka długoterminowa pracuje w komitecie organizacyjnym ŚDM.

Inspiracją do działania będą publikowane na stronie: mmm.krakow2016.com przykładowe świadectwa oraz zamieszczane tam każdego miesiąca filmiki, w których młodzi ludzie będą interpretować jeden uczynek wobec ciała i jeden wobec duszy. - Jak najbardziej jesteśmy też otwarci na świadectwa dotyczące czynów miłosierdzia spoza katechizmowej listy - zaznacza M. Bielecka.

Do udziału w akcji zachęca także koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 bp Damian Muskus. - W sercach młodych ludzi jest wiele dobra. Chcemy pokazać i Polsce, i światu, młodym i starszym, że w młodzieży tkwi ogromny potencjał dobra. Zaangażowanie się w akcję będzie do tego wspaniałą okazją - tłumaczy biskup.

O pracy "Młodych Misjonarzy Miłosierdzia" dowie się także... papież Franciszek. Podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży ma on otrzymać "multimedialną księgę czynów miłosierdzia", złożoną ze świadectw uczestników projektu.