Niebywalencja w Rotundzie

pl

publikacja 18.12.2015 10:19

Mamy kolejny festiwal w Krakowie. W sto lat od urodzin Jeremiego Przybory powrócą jego piosenki w nowych interpretacjach

Niebywalencja w Rotundzie Jeremi Przybora urodził się dokładnie sto lat temu festiwalprzybory.pl

Niebywalencja to kraina wymyślona przez jednego z twórców Kabaretu Starszych Panów na użytek musicalu „Piotruś Pan”. Niebywalencja to także tytuł nowego festiwalu, który powołało do życia Stowarzyszenie PAKA (znane z corocznych przeglądów kabaretowych). Dyrektorem artystycznym – i pomysłodawczynią Festiwalu Jeremiego Przybory jest Agnieszka Kozłowska.

Niebywalencja jest ofertą dla ludzi o wrażliwości bliskiej klimatom Starszych Panów, dla pokrewnych dusz nucących przeboje sprzed lat. Dziś (w piątek, 18.12.) na scenie Rotundy pojawią się uczestnicy konkursowych zmagań. Od godz 17 można śledzić przesłuchania – wstęp wolny.

Natomiast o 20.30 „Herbatka z Przyborą” – koncert, jakiego jeszcze nie było. W programie taniec i stand up w stylu Przybory, audycja radiowa o panu Jeremim, wspólne śpiewanie i wiele innych atrakcji. Występują: Teresa Drozda, Fair Play Crew, Karol Kopiec, i inni

Na sobotę organizatorzy festiwalu zapraszają na koncert galowy Niebywalencji pod tytułem „Klinek na Splinek”. Wystąpią laureaci przeglądu oraz Magda Umer i Artur Andrus. Atrakcją specjalną będą piosenki Przybory i Wasowskiego w wykonaniu warszawskiego chóru Collegium Musicum z dyrygentem Andrzejem Borzymem.