Anioły pod Tatrami

jg

publikacja 20.12.2015 10:26

W Zakopanem odbył się wernisaż wystawy "Anioły pod Tatrami", połączony z akcją pomocy dla dzieci. Wystawę po raz trzeci zorganizowała Galeria pod makiem oraz restauracja Javorina.

Anioły pod Tatrami Anioły znalazły się w każdym zakątku zakopiańskiej restauracji Jan Głąbiński /Foto Gość

Wernisaż odbył się 19 grudnia wieczorem przy ul. Strążyskiej 1 w Zakopanem. Poza uroczystym otwarciem nowej ekspozycji przeprowadzono przedświąteczne rozśpiewanie, a gościem wieczoru była Hanna Giewont-Zbyryt i pianista Andrzej Łacek.

Anioły pod Tatrami to projekt artystyczny dedykowany zarówno zakopiańczykom jak i turystom, którzy zechcą spędzić czas Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra bądź zimowy urlop w Zakopanem. Honorowy patronat nad wystawą objął Burmistrz Miasta Zakopane.

Wieczór był finałem akcji "Słoneczny pokój" przeprowadzonej wraz ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły i Lulilo Design Aneta Grzymkowska. Podjęta inicjatywa polegała na wyremontowaniu domu jednej z ubogich wielodzietnych zakopiańskich rodzin.

Organizatorzy podziękowali za dotychczasową pomoc wszystkim, którzy włączyli się w remont domu, a także sprzedawali cegiełki w postaci dzieł sztuki na kolejne remonty pokojów dziecięcych. Cegiełki w postaci anielskich dzieł sztuki zostały podarowane przez artystów działających w zakopiańskiej "Galerii pod makiem". Wśród osób, które wykupiły cegiełki były m.in. zakopiańskie władze oraz ks. dr Marian Mucha, proboszcz i kustosz sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

W tym roku artyści podarowali kolejne swoje prace, które są na sprzedaż. Dochód z ich zakupu będzie przeznaczony na cele dobroczynne.