Szopki z góralami i papieżami

jg

publikacja 26.12.2015 07:23

Święty Jan Paweł II, Benedykt XVI i papież Franciszek znaleźli się w szopkach w zakopiańskich świątyniach.

Szopki z góralami i papieżami Oczywiście w szopkach nie brakuje elementów kultury podhalalańskiej Paweł Murzyn

W parafii Najświętszej Rodziny przy Krupówkach można oglądać dwie szopki. Jedna jest ruchoma i wystawiona cały rok obok kościoła, a druga znajduje się w świątyni. Dziekan zakopiański i zarazem proboszcz parafii Najświętszej Rodziny zaprasza wszystkich na uroczystości odpustowe, które odbędą się 27 grudnia. Sumie odpustowej o godz. 11 będzie przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. W kościele przy Krupówkach znajduje się Brama Miłosierdzia.

- Potrzeba nam bardzo w dzisiejszych czasach Dobrej Nowiny, która pozwoli dostrzec w każdej chwili naszego życia dobro, którym nieustannie obdarza nas Bóg. Życzymy z całego serca, aby ten świąteczny czas był szczególną okazją do wsłuchania się w słowo Ojca niosące nadzieję i dające pewność, że On jest między nami - składa życzenia czytelnikom "Gościa Niedzielnego" ks. Bogusław Filipiak.

Podczas wizyty w Zakopanem, do którego zjeżdża ją się tłumnie turyści, warto jeszcze poświęcić czas na zobaczenie szopek w innych świątyniach. W sanktuarium na Krzeptówkach Bożą Dziecinę adoruje m.in. papież Franciszek.