Owies u starosty

jg

publikacja 13.01.2016 06:03

Spotkanie noworoczne nowotarskiego starostwa odbyło się 12 stycznia w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu.

Owies u starosty Oprócz oficjalnych wystąpień, był czas na podhalańskie kolędowanie Jan Głąbiński /Foto Gość

- Za nami szereg udanych inwestycji dotyczących poprawy jakości naszych dróg czy rozwoju bazy edukacyjnej szkół prowadzonych przez powiat - mówił Krzysztof Faber, starosta nowotarski. - Starania powiatu związane ze wszechstronnym rozwojem oświaty dają efekt w postaci wysokiego poziomu kształcenia, widocznego również w pozycjach naszych szkół w rankingach oraz w poziomie zdawalności matur.

Spotkanie noworoczne było, jak zawsze, okazją do nagrodzenia osób zasłużonych dla powiatu. W tym roku okolicznościowe medale powędrowały do Juliana Kowalczyka (znanego i cenionego historyka, regionalisty i animatora bardzo wielu przedsięwzięć), Anny i Jacka Krakowiaków (od 10 lat prowadzą Grupę Teatralną "Lalkarze", otrzymują za swoją działalność liczne nagrody). Starosta nagrodził ponadto Zespół Regionalny "Orawianie" im. Heródka z Lipnicy Wielkiej oraz Wiejski Dom Kultury w Krempachach.

W części artystycznej przed publicznością zaprezentowali się wokaliści z Pracowni Muzycznej "Triolki" z Rabki, wspomniany zespół "Orawianie" im. Heródka z Lipnicy Wielkiej oraz grupa z Krempach. Nie zabrakło, rzecz jasna, tradycyjnych góralskich życzeń na nowy rok i sypania owsem.