Żacy z kardynałem

Dominika Cicha

publikacja 14.01.2016 10:37

Krakowscy żacy, jak co roku, przyszli do kolegiaty św. Anny, by wspólnie z kard. Stanisławem Dziwiszem śpiewać kolędy i przełamać się opłatkiem.

Żacy z kardynałem Dla krakowskich studentów opłatek z kardynałem to cenna inicjatywa Dominika Cicha /Foto Gość

- Dziękuję wam, że przychodzicie do tej kolegiaty, że chcecie uwielbiać Boga, który stał się człowiekiem, poznawać Jego prawdę i żyć według Jego wskazań. Dzisiaj jesteśmy jedną rodziną Kościoła krakowskiego - zapewniał młodych kard. Dziwisz.

Poprosił ich także, by aktywnie włączyli się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. - W tej chwili zapisało się prawie 700 tys. młodzieży z całego świata. Opatrzność wzywa tę młodzież, by przejęła iskrę Bożego Miłosierdzia z Krakowa i zaniosła ją do wszystkich krajów. Liczę na to, że młodzież polska im w tym dopomoże. Potrzeba nam 10 tys. wolontariuszy - podkreślał.

Metropolita krakowski złożył również studentom życzenia. - Wszyscy macie jakieś plany, marzenia, projekt życia - niech się to wszystko spełni w życiu każdego z was. Niech Jezus, który się narodził i przyniósł nam dobroć i radość, ogarnie swoją miłością wszystkich, którzy należą do wspólnoty akademickiej Krakowa - mówił.

Po wspólnej modlitwie i przełamaniu się opłatkiem rozpoczęło się wielkie kolędowanie. Każde z duszpasterstw, m.in. "U Szczepana", "Na Miasteczku", "Beczka" czy "Karmel", zaprezentowało jedną kolędę. Były wśród nich te dobrze znane, ale i takie, których można się było dopiero nauczyć.

Na zakończenie wspólnego śpiewania (które trwało do późnego wieczora) kard. Dziwisz pobłogosławił studentów.