Krokusy dla Ani

jg

publikacja 15.01.2016 08:39

Tym razem w ramach "Spotkań przy Ruczaju" odbył się wernisaż artystki Anety Tworek.

Krokusy dla Ani Aneta Tworek przekazała Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu swój obraz, który zostanie wylicytowany podczas noworocznego balu sylwestrowego nowotarskiego burmistrza Jan Głąbiński /Foto Gość

- Maluje z ogromnej potrzeby serca, ciągle poszukuje, potrafi dzielić obowiązki zawodowe i rodzinne z pasją tworzenia - mówiła o artystce Beata Zalot z "Tygodnika Podhalańskiego", która współprowadziła spotkanie. Aneta Tworek jest od 14 lat nauczycielką w Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu. Pracę pedagoga chętnie łączy z działalnością artystyczną.

Na wystawie możemy oglądać cykl obrazów, na których artystka zaprezentowała krokusy w różnych odcieniach i miejscach. - One kwitną na wiosnę, ale mam nadzieję, że w naszych sercach dobro będzie się ciągle rodziło - podkreślała A. Tworek.

Wernisaż uświetniła swoim występem Sylwia Basta. Był też czas na życzenia noworoczne, przekazane przez Alicję Chodorowicz, prezes Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu, która współorganizuje "Spotkania przy Ruczaju". Każde wydarzenie kulturalne połączone jest z akcją pomocy dla podopiecznych fundacji. Tym razem otoczono pomocą Anię Garcarz z Waksmunda koło Nowego Targu.

Ania urodziła się z nowotworem, jest po amputacji nóżki i ma stomię. Refundowanie przez NFZ 300 zł na worki i płytki stomijne to kropla w morzu potrzeb. Ponadto rodzice - Karolina i Michał - już myślą o przyszłości dziewczynki i o tym, by kiedyś zapewnić jej protezę. Dziewczynka jest po 10 cyklach chemioterapii.