Prezydent na Wielkiej Krokwi

jg

publikacja 23.01.2016 11:41

Organizatorzy Puchar Świata w Zakopanem informują, że prezydent Polski Andrzej Duda ma kibicować skoczkom w ostatnim dniu zawodów. Nie potwierdziły się natomiast wcześniejsze informacje, że pod Tatry przyjedzie premier Beata Szydło.

Prezydent na Wielkiej Krokwi Kamil Stoch na zakopiańskich zawodach jest w najlepszej formie. Wygrał piątkową serię kwalifikacyjną Alicja Kustwan /TZN

Dzisiejsze zawody rozpoczną się tuż przed godz. 15. Najpierw będzie seria próbna, a potem drużynowy konkurs skoków w ramach Pucharu Świata.

W niedzielę, kiedy na trybunach ma zasiąść prezydent, bramy skoczni zostaną otwarte już o 13.00. Seria próba rozpocznie się o 14.30. Indywidualny konkurs skoków w ramach Pucharu Świata wystartuje o 16.00.

Przypomnijmy, że na serii treningowej w piątkowe popołudnie Kamil Stoch był najlepszy. Do Zakopanego zjechało się mnóstwo kibiców, którzy mają nadzieję, że na to, że nasz mistrz olimpijski stanie na podium pod Wielką Krokwią.

W tym roku Tatrzański Związek Narciarski (główny organizator zawodów) przygotował specjalne bilety. W poprzednich latach było bowiem wiele prób ich podrabiania). W tym roku są one w formacie przypominającym karty kredytowe.

Każdy kto wybiera dziś lub jutro do Zakopanego, musi liczyć się także ze zmianami w organizacji ruchu w mieście. Niektóre ulice będą czasowo wyłączane z ruchu samochodowego. Chodzi o drogi dojazdowe do Wielkiej Krokowi.