Pół miasta w korkach

mk

publikacja 14.03.2016 12:42

Zamknięcie estakady im. Obrońców Lwowa (nad ul. Wielicką) spowodowało ogromne korki w południowej części Krakowa.

Pół miasta w korkach Kierowcy z utrudnieniami związanymi z budową łącznicy kolejowej będą się musieli mierzyć jeszcze przez najbliższe miesiące Miłosz Kluba /Foto Gość

Ograniczenia w ruchu to efekt budowy łącznicy kolejowej Kraków-Zabłocie - Kraków-Krzemionki.

Estakada nad skrzyżowaniem ul. Wielickiej, ul. Limanowskiego i al. Powstańców Śląskich będzie zamknięta przez przynajmniej trzy miesiące. Kolejne etapy budowy będą się jednak wiązały z innymi ograniczeniami ruchu w tym miejscu. Prace zostaną przerwane jedynie na czas Światowych Dni Młodzieży.

Co prawda, już od soboty 12 marca nie można było tamtędy przejeżdżać, jednak dopiero poniedziałkowy poranek - pierwszy dzień roboczy po wprowadzeniu ograniczeń - pokazał skalę utrudnień. Kierowcy utknęli w korkach w całej południowej części miasta.

"Zatkana Bieżanowska, Mała Góra i wszystkie drogi prowadzące w stronę przejazdów na Rybitwach"; "Korek do Matecznego na Wadowickiej i Zakopiańskiej"; "45 min stania w korku od Tesco na Wielickiej do Bonarki"; "Nie wiem, czy jest sens dzisiaj pisać non stop o nowych zatorach. Dzisiaj od rana pół Krakowa stoi" - pisali kierowcy ostrzegający się wzajemnie o korkach w popularnej facebookowej grupie "Utrudnienia na krakowskich drogach".

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu apeluje, by kierowcy w miarę możliwości przesiadali się do komunikacji miejskiej. Prace przy estakadzie nie wprowadzają zmian na ul. Wielickiej, więc - jak zapewnia ZIKiT - tramwaje będą w tym miejscu kursować normalnie.

Miejskie autobusy będą natomiast przez czas trwania remontu korzystać z dodatkowego buspasa, rozpoczynającego się przy ul. Kamieńskiego, na wysokości węzła nad al. Powstańców Śląskich.