Nowy małopolski kurator oświaty

jg

publikacja 14.03.2016 20:50

Barbara Nowak związana z Prawem i Sprawiedliwością została nowym małopolskim kuratorem oświaty. Zapowiedziała koniec biurokracji w szkołach naszego województwa.

Nowy małopolski kurator oświaty Barbara Nowak objęła stanowisko Małopolskiego Kuratora Oświaty po Aleksandrze Palczewskim, który przeszedł na emeryturę WWW.BIP.KRAKOW.PL

Nową panią kurator zachwalał na dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie wojewoda małopolski Jerzy Pilch. Podkreślał jej ogromne doświadczenie w edukacji. Wszak od lat była praktykującym nauczycielem.

- A takich osób z doświadczeniem i praktyką, a nie teorią nam potrzeba najbardziej - zauważa wojewoda małopolski. Dodał, że wspólnie z Barbarą Nowak będą wdrażać program polskiego rządu, także w dziedzinie edukacji.

Nowa kurator zapowiedziała, że chce wrócić radość dzieciom z chodzenia do szkoły, a nauczycielom pomóc rozwijać talenty swoich podopiecznych.

Barbara Nowak zapowiedziała też walkę ze szkolną biurokracją. - Papiery i biurokracja zabrały nauczycieli dzieciom, którzy zamiast poświęcać im czas siedzą nad dokumentami - twierdzi.

Barbara Nowak była radną miejską z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Ukończyła historię na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Od 1982 r. była nauczycielem historii, w 1992 r. została dyrektorem jednej z krakowskich szkół. Funkcję radnej miejskiej z ramienia PiS sprawowała od 2014 r. 

Barbara Nowak na stanowisku zastąpiła Aleksandra Palczewskiego, który właśnie przeszedł na emeryturę. Małopolskim kuratorem oświaty był od 2010 r.