Muzyczny hołd

jg

publikacja 19.03.2016 09:44

"Totus Tuus - Nadzieja" - to tytuł koncertu, który odbył się 18 marca w nowotarskiej parafii św. Katarzyny.

Muzyczny hołd Artyści z zespołu "The Wellness Sound" wystąpili w kościele św. Katarzyny w Nowym Targu Jan Głąbiński /Foto Gość

Na koncert zaprosili ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny, oraz Krajowy Katolicki Impresariat Kultury "ProArtPol".

- To nasza forma pamięci o wielkim papieżu - św. Janie Pawle II, który przecież wiele razy jako metropolita krakowski modlił się w naszej świątyni - mówił ks. Zbigniew Płachta. Duchowny dodał także, że to okazja do wyciszenia się i owocnego przeżycia kończącego się Wielkiego Postu.

Na koncercie wystąpił zespół "The Wellness Sound". Artyści zaprezentowali pieśni oparte m.in. na nauczaniu Jana Pawła II. Podczas koncertu można było oglądać również zdjęcia ojca świętego.

Artyści zostają na Podhalu i w sobotę 19 marca o godz. 18 wystąpią z koncertem w parafii Świętego Krzyża w Zakopanem. - Kto nie zdążył do Nowego Targu, niech przyjdzie do Zakopanego. Na oba koncerty wstęp jest wolny - zachęca ks. Mariusz Dziuba, proboszcz zakopiańskiej parafii Świętego Krzyża.