Kraków Airport na lato: 80 połączeń

jg /Materiały Prasowe

publikacja 25.03.2016 12:12

W nocy z soboty na niedzielę (z 26 na 27 marca) linie lotnicze wprowadzają letni rozkład lotów. Z Krakowa będzie łącznie 80 połączeń, obsługiwanych przez 21 linii lotniczych.

Kraków Airport na lato: 80 połączeń Niektóre linie lotnicze korzystają już w krakowskim porcie z rękawów, co zdecydowanie ułatwia wejście na pokład samolotu Jan Głąbiński /Foto Gość

Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 70 połączeń regularnych i 10 czarterowych. Letnia siatka będzie obowiązywać do 29 października.

Nowościami letniego rozkładu są połączenia do: Paryża (Air France), Kopenhagi (SAS), Madrytu (Iberia), Mediolanu (easyJet), Aten (Aegean), Manchesteru (Jet2.com) i Bristolu (Ryanair). Ze starych połączeń pozostają te na Teneryfę i Gran Canarię (Ryanair) oraz do Olsztyna (Sprint Air). 

- Od ubiegłego roku szczególnie szybko rośnie oferta skierowana do klientów biznesowych - mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Silna pozycja stolicy Małopolski na rynku inwestycji outsourcingowych i rynku spotkań ma z pewnością duży wpływ na rozwój takich połączeń.

Połączeń jest o 9 więcej niż w poprzednim sezonem letnim. Do rozkładu powracają połączenia sezonowe: Malaga, Cagliari, Kos, Pafos, Palma de Mallorca, Piza, Trapani (Ryanair), Rzym (Alitalia), Stuttgart (Eurowings, dawniej: Germanwings), Barcelona (Vueling), a także Gdańsk (PLL LOT).

Przewoźnicy zwiększyli częstotliwość połączeń na 11 kierunkach w sezonie letnim. British Airways oferuje codzienne połączenia do Londynu Heathrow, SWISS International Air Lines - do Zurychu, a KLM wykonuje dwa rejsy dziennie do Amsterdamu. Natomiast Lufthansa wprowadziła dodatkowy, czwarty w ciągu dnia rejs do Monachium (codziennie za wyjątkiem niedziel).

W sezonie letnim z Kraków Airport będzie operować 21 przewoźników: Airberlin, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Eurowings, Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, Sprint Air,  SWISS International Air Lines, Vueling oraz czterech nowych tradycyjnych przewoźników: Aegean, SAS, Iberia, Air France.

W sezonie letnim biura podróży oferują wakacje z wylotem z krakowskiego lotniska w pięciu krajach: Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Turcji i Włoszech. Alternatywą dla bogatej siatki połączeń regularnych jest atrakcyjna oferta dziesięciu kierunków czarterowych m.in.: Antalya, Burgas, Korfu, Chania, Heraklion, Zakynthos i Rodos.

Nowością w sezonie lato 2016 jest możliwość spędzenia urlopu w Warnie (Złote Piaski, Bułgaria), na Fuerteventurze (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania) i w Palermo (Sycylia, Włochy).

Zgodnie z prognozami Kraków Airport, do końca 2016 roku z usług krakowskiego lotniska skorzysta 4,6 mln pasażerów (nie uwzględniając ruchu związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży).