Nie można pozostać takim samym

jg

publikacja 27.03.2016 09:22

Górale uczestniczyli w porannych procesjach rezurekcyjnych. W parafii w Cichem-Miętustwie nieśli m.in. feretron z postacią św. Jana Pawła II.

Nie można pozostać takim samym Ks. proboszcz Janusz Rzepa niesie Najświętszy Sakrament w czasie procesji rezurekcyjnej wokół świątyni w Miętustwie Jan Głąbiński /Foto Gość

Poranną uroczystość 27 marca, w Niedzielę Zmartwychwstania w parafii w Cichem - Miętustwie poprowadził ks. proboszcz Janusz Rzepa. - Dziś spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym może przemieniać człowieka. Albowiem Jezus w miejsce niezgody wprowadza miłość, w miejsce odwetu przebaczenie. Pamiętajmy wszyscy, że spotkawszy Jezusa nie można pozostać takim samym - podkreślał ks. Rzepa. 

- Głęboko wierzymy, że Chrystus zmartwychwstał. Pozwólmy się prowadzić przez życie Jezusowi, a sami zobaczymy, jak niezwykłe chwile dziać się będą w naszym życiu. Zachęcam wszystkich do tego i życzę każdej i każdemu z was jak najobfitszych owoców spotkania ze Zmartwychwstałym - mówił ks. Janusz Rzepa.

Górale z parafii z Cichego-Miętustwa przeszli w strojach regionalnych trzy razy wokół kościoła w procesji rezurekcjnej. Nieśli feretrony, m.in. z postacią św. Jana Pawła II. Były poczty sztandarowe Związku Podhalan, strażaków i szkół z miejscowości z terenu parafii, czyli: Cichego, Miętustwa, Czerwiennego, Ratułowa i Starego Bystrego.

Nie zabrakło nuty kapeli góralskiej, szczególnie pięknie wybrzmiała pieśń "Ciebie Boga wysławiamy" w akompaniamencie skrzypiec.

Do Świąt Wielkanocnych górale z Miętustwa przygotowywali się, m.in. poprzez uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych, prowadzonych przez członka krakowskiej redakcji "Gościa Niedzielnego" ks. Irenusza Okarmusa.