Odpust u św. Jakuba

mk

publikacja 30.03.2016 15:58

Do listy kościołów jubileuszowych dołączyła świątynia w Więcławicach Starych.

Odpust u św. Jakuba Kościół św. Jakuba w Więcławicach Starych Jarosław Kruk / CC-SA 3.0

To trzynaste miejsce, w którym można uzyskać odpust zupełny, związany z trwającym Rokiem Świętym Miłosierdzia.

"W nawiązaniu do dekretu z dnia 16 października 2015 r. o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Archidiecezji Krakowskiej, do miejsc świętych wymienionych w tym dekrecie, za nawiedzenie których można uzyskać odpust zupełny, dołączam Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych" - napisał kard. Stanisław Dziwisz w podpisanym 29 marca aneksie do dekretu.

Na liście tej do tej pory znajdowało się dwanaście miejsc w archidiecezji krakowskiej. Były to: katedra na Wawelu, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, bazylika Mariacka w Krakowie, opactwo cystersów w Mogile, sanktuarium MB Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach, kościół św. Piotra Apostoła w Wadowicach, bazylika w Trzebini, kościół NSPJ w Nowym Targu, kościół Świętej Rodziny w Zakopanem, oraz sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim.

"Ważne jest, aby ten moment był połączony przede wszystkim z sakramentem pojednania i uczestnictwem w Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary i modlitwa za mnie oraz w intencjach, które noszę w sercu dla dobra Kościoła i całego świata" - napisał o warunkach odpustu za nawiedzenie kościołów jubileuszowych papież Franciszek w bulli "Misericordiae vultus".