Szóstoklasiści już po sprawdzianie

jg

publikacja 05.04.2016 13:27

Kartka z pamiętnika i ogłoszenie - to formy pisemne, z którymi musieli sobie poradzić. Za nimi pierwszy ważny egzamin.

Szóstoklasiści już po sprawdzianie Sprawdzian, jak zawsze, rozpoczął się od sprawdzenia, czy arkusze egzaminacyjne nie są uszkodzone Jan Głąbiński /Foto Gość

W Małopolsce przystąpiło do niego około 32 tys. uczniów. Sprawdzian, który rozpoczął się o godz. 9, składał się z dwóch części: - języka polskiego i matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Najczęściej wybierany był język angielski.

Na egzaminie z języka polskiego uczniowie czytali tekst o Krzysztofie Kolumbie, kakao i czekoladzie. Potem odpowiadali na kilka pytań. Rozwiązywali także zadania dotyczące wiersza. Na zakończenie tej części pisali kartkę z pamiętnika oraz ogłoszenie.

Część pierwszą uczniowie pisali 80 minut, po przerwie przystąpili do pisania egzaminu z języka, który trwał 45 minut.

- Chyba mi dobrze poszło, rozwiązywaliśmy testy próbne na zajęciach. Wiedzieliśmy, jak napisać pamiętnik czy ogłoszenie, więc nie było zaskoczenia - mówił Wojtek, szóstoklasista jednej z podhalańskich szkół.

Wyniki uczniowie, rodzicie i nauczyciele poznają 27 maja. Tegoroczni szóstoklasiści to ostatni rocznik uczniów przystępujących do egzaminu w takiej formie. Zastąpi go badanie kompetencji.