Prof. Wojciech Nowak rektorem UJ

bg

publikacja 07.04.2016 21:11

Uczony chirurg został 305. rektorem najstarszej uczelni polskiej. Będzie to jego druga kadencja rektorska.

Prof. Wojciech Nowak rektorem UJ Za najważniejsze zadania swej drugiej kadencji rektorskiej prof. Wojciech Nowak uznał dalszy rozwój uczelni Bogdan Gancarz /Foto Gość

Wybory odbyły się w czwartek 7 kwietnia. Na prof. Nowaka głosowało 147 elektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego kontrkandydat - prof. Jerzy Szwed z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej - otrzymał 45 głosów.

Prof. Nowak jest rektorem UJ od 2012 r. Wcześniej był m.in. prorektorem UJ ds. Collegium Medicum. Za najważniejsze zadanie swojej drugiej kadencji rektorskiej uznał m.in. rozwój uczelni oraz utrzymanie wysokiej jakości kształcenia.

Także w innych krakowskich uczelniach wyższych odbyły się wybory rektorów. Na Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytecie Ekonomicznym i Uniwersytecie Rolniczym postawiono na kontynuację. Rektorami na drugą kadencję wybrano profesorów: Tadeusza Słomkę, Andrzeja Chochoła i Włodzimierza Sadego. Pierwszą kadencję będą mieli zaś przed sobą prof. Jan Kazior z Politechniki Krakowskiej i Aleksander Tyka z Akademii Wychowania Fizycznego.