Bóg kocha bez miary

Łukasz Kaczyński

|

Gość Krakowski 18/2016

publikacja 28.04.2016 00:00

Jubileusz Miłosierdzia dla ewangelizatorów odbył się 23 i 24 kwietnia w opactwie cystersów w Krakowie-Mogile.

▲	Dwudniowe spotkanie było czasem rozmów, modlitwy i uwielbienia Boga. ▲ Dwudniowe spotkanie było czasem rozmów, modlitwy i uwielbienia Boga.
Łukasz Kaczyński /Foto Gość

Pierwszego dnia spotkania odbyło się m.in. nabożeństwo pokutne, połączone z przejściem przez Bramę Miłosierdzia w mogilskiej bazylice. Przewodniczył mu bp Sandy Millar, emerytowany biskup Londynu i twórca wspólnot Alpha, a słowo do przybyłych wygłosił bp Grzegorz Ryś. – Dziś, tego wieczoru, jest możliwa zmiana fundamentalna, nie taka, że coś tam skorygujemy, będziemy ciut lepsi – mówił bp Ryś. – Potrzebne nam jest doświadczenie tego, że jest Ktoś, kto mnie kocha do zwariowania. Że jest Ktoś, kto mnie pokochał bez żadnej roztropności. Bez żadnej miary. Bez żadnego opamiętania.

Biskup zaznaczył też, że takie poczucie „bycia chcianym przez Boga” tworzy człowieka – jest momentem jego nowego narodzenia. – Czujecie to? Jak On wychodzi ku mnie, jak On zaprasza mnie do jedności, jak On mnie zaprasza do komunii, do tego, żebym był z Nim jednym ciałem? Jeśli On mnie zaprasza do takiej jedności, to ja w tej jedności z Nim otrzymuję życie wieczne – powiedział.

Po przejściu przez Bramę Miłosierdzia uczestnicy spotkania mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Do późnego wieczora kościół w Mogile rozbrzmiewał przytłumionymi głosami spowiadających się i modlących się wstawienniczo oraz śpiewem uwielbienia.

Drugi dzień spotkania „Misja: Miłosierdzie” wypełniły natomiast seminaria i konferencje o posłudze miłosierdzia m.in. wobec więźniów, imigrantów czy ubogich.