Klip ŚDM z VIP-ami

Monika Łącka

publikacja 05.05.2016 22:09

Zachęcali krakowian i turystów do wolontariatu. Ambasadorzy i wolontariusze ŚDM w sztafecie pobiegli za Jezusem Miłosiernym przez Rynek Główny.

Klip ŚDM z VIP-ami Ostatni odcinek sztafety poprowadzili Dominika Figurska i Michał Chorosiński Monika Łącka /Foto Gość

Wszystko po to, by mógł powstać klip promujący ideę wolontariatu i to nie tylko tego związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży. - Mamy nadzieję, że struktury wolontariatu parafialnego, diecezjalnego i centralnego, funkcjonujące w projektach Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016, już na stałe zachęcą młodych ludzi do aktywnego uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej i Kościoła powszechnego - wyjaśnia Ewa Korbut z Biura Prasowego KO ŚDM Kraków 2016.

Uczestnicy sztafety wystartowali tuż przy Bramie Floriańskiej, gdzie pałeczkę jako pierwszy trzymał Łukasz Golec, czyli brat bliźniak Pawła Golca, z którym wspólnie tworzy znany zespół Golec uOrkiestra.

Gdy w grudniu 2015 r. bracia Golcowie przyjęli zaproszenie do grona ambasadorów ŚDM, tłumaczyli, że są tzw. pokoleniem JPII, i że to dla nich wielki zaszczyt być tu i móc wesprzeć sobą oraz talentem wydarzenie, które jest przed nami już za kilka miesięcy. Od tego czasu rzeczywiście wspierają przygotowania do ŚDM jak tylko mogą, a podczas kręcenia klipu Łukasz Golec swoją rolę, która wymagała nieco wysiłku fizycznego, odegrał śpiewająco!

Następnie pałeczkę przejęła Brygida Grysiak, dziennikarka TVN24, która z każdym kolejnym dniem coraz bardziej czeka na ŚDM. - Światowe Dni Młodzieży będą okazją do nawrócenia się na miłosierdzie oraz do spotkania z żywym Jezusem, z papieżem Franciszkiem i ze sobą nawzajem. Będą też szansą na polsko-polskie pojednanie, które - wierzę - ciągle jest możliwe - mówi.

Kolejnym prowadzącym sztafetę był pochodzący z Angoli Ernest (zwany Nelsonem), który chętnie angażuje się w ŚDM-owe akcje, a po nim pałeczkę przejęło aktorskie małżeństwo - Dominika Figurska i Michał Chorosiński, którzy razem są nie tylko w życiu, na scenie i na ekranie, ale także razem promują ŚDM.

Wśród mieszkańców Krakowa i turystów mówiących we wszystkich językach świata powstający dziś klip wywoływał duże zaciekawienie i sporo emocji. - Supersprawa, że znani ludzie firmują swoją twarzą to wydarzenie. A ile pozytywnej energii bije od tych biegaczy! - komentowali, przystając i robiąc zdjęcia uczestnikom sztafety ubranym w koszulki z logo ŚDM. Dwie turystki z Kanady ucieszyły się z kolei, że widzą taką akcję, bowiem idea ŚDM jest im bliska i wiedzą, że w lipcu do Krakowa przyjadą z Vancouver aż 3 grupy.

Warto dodać, że producentem klipu jest Narodowe Centrum Kultury, a producentem wykonawczym - Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu".

Całą rozmowę z Brygidą Grysiak będzie można przeczytać w numerze 20. "Gościa Krakowskiego" (z datą 15 maja).