625 tysięcy plecaków

publikacja 16.06.2016 11:55

W plecakach pielgrzyma jest wszystko, co tylko podczas ŚDM przydać się może.

625 tysięcy plecaków Plecaki zaprezentowali dziś wolontariusze ŚDM Monika Łącka /Foto Gość

Zaprezentowali je dziś wolontariusze Światowych Dni Młodzieży.

Plecaki, które od miesiąca są już rozprowadzane do stref zakwaterowania pielgrzymów, czyli do parafii, są w kolorach żółtym, niebieskim i czerwonym.

- Przygotowaliśmy 625 tysięcy plecaków, z czego 25 tysięcy przeznaczonych jest dla wolontariuszy. Dostaną je też wszyscy zarejestrowani pielgrzymi - informuje Anna Chmura z Biura Prasowego ŚMD Kraków 2016.

Plecaki zostały tak pomyślane, aby były maksymalnie funkcjonalne i spełniały wszystkie potrzeby pielgrzymów. Znalazły się więc w nich peleryna (która osłoni przed deszczem, a gdy pogoda będzie ładna, można będzie na niej siedzieć), chusta (do zawiązania na głowie, szyi lub ręce), bransoletka przystosowana do odmawiania Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia, a także szybkoschnący ręcznik z mikrofiby. Ręcznik może też służyć do promocji Polski, Krakowa i ŚDM.

To nie wszystko. W plecaku są też identyfikator, mapy, talony żywieniowe oraz trzy publikacje. Pierwsza to "Przewodnik pielgrzyma", w którym zawarte zostało wszystko, co tylko o ŚDM pielgrzym wiedzieć powinien. - Druga to modlitewnik, który pomoże lepiej przeżyć liturgię. Trzecia książeczka - "Jezu, ufam Tobie" - opowiada o Bożym miłosierdziu - mówi A. Chmura.

Każdy z plecaków nie powinien ważyć więcej niż 350 g.