Dusza na dłoni

jg

publikacja 09.07.2016 08:14

W Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej można już oglądać wakacyjny cykl wystaw "Dusza na dłoni". Pierwszy wernisaż odbył się 8 lipca.

Dusza na dłoni Niecodzienne tatrzańskie ujęcia można zobaczyć na wystawie w Bukowinie Tatrzańskiej Jan Głąbiński /Foto Gość

Pierwsza wystawa prezentuje tkactwo Małgorzaty Polańskiej-Kubiak, druga płótna, tkaniny i fotografie Zofii Szwajnos oraz akryl i pastele na fotografii Andrzeja Dziuka. - Cieszymy się, że tak znamienici artyści zechcieli odwiedzić nasze skromne progi i podzielić się cząstką swoich prac, ale za to jakich prac! - mówił Bartek Koszarek, dyrektor Domu Ludowego.

- Dla mnie jedną z ważniejszych prac na tej wystawie, a jednocześnie nawiązującą do cyklu "Dusza na dłoni" to obraz, na którym namalowałam męża wspinającego się na Mont Blanc. To była nasza wspólna wyprawa. Pewnych rzeczy nie da się utrwalić od razu, nie można wyciągnąć aparatu, albo pędzla - mówi Zofia Szwajnos.

Wszystkie wystawy z cyklu "Dusza na dłoni" można oglądać w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej przez całe wakacje (codziennie w godz. 10-20, za wyjątkiem dni wernisaży). Obecne trzy wystawy będą prezentowane do 20 lipca.