Miłosierny jedzie do Norwegii

mp

publikacja 07.09.2016 17:16

Będzie to kolejny - po archidiecezji krakowskiej, diecezji tarnowskiej oraz bielsko-żywieckiej - etap peregrynacji obrazu "Jezu, ufam Tobie".

Miłosierny jedzie do Norwegii Odporyszów, 14.10.2014. Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II w Odporyszowie. Nabożeństwo na powitanie obrazu materiały organizatora

- To inicjatywa księży tarnowskich, którzy pracują w tym kraju i chcą tamtejszym ludziom przybliżyć orędzie o Bożym Miłosierdziu - wyjaśnia ks. Aleksander Wójtowicz, wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Samochód z obrazem Jezusa Miłosiernego wyjedzie z Krakowa 22 września. Na miejsce - do Bergen - dotrze w sobotę, gdzie o godz. 18 zostanie uroczyście powitany.

Wtedy też zostanie odprawiona Msza św. dla wszystkich grup narodowych - w języku norweskim sprawował ją będzie ks. bp Bernt Eidsvig, kazanie wygłosi bp Leszek Leszkiewicz (będzie ono tłumaczone na język norweski).

Po Eucharystii zaplanowano ucałowanie relikwii i czuwanie. O północy rozpocznie się Msza św. w języku polskim pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza. W niedzielę 25 września Msze św. będą sprawowane o godz. 9 i 11 w języku norweskim, o godz. 13 w języku tamilskim, o godz. 15 i 19.30 w języku polskim, a o godz. 18 w języku angielskim.

- Od 26 do 30 września potrwa czuwanie poszczególnych grup narodowych w parafii. W piątek nastąpi pożegnanie obrazu i w sobotę rano samochód z obrazem przejedzie do miejscowości Førde, położonej 180 km na północ od Bergen - informuje ks. Wójtowicz.

Obraz Pana Jezusa Miłosiernego wyjedzie z Norwegii 4 października i powróci do Polski.