Dzień św. Franciszka po afrykańsku

łk

publikacja 30.09.2016 10:54

Już w najbliższą niedzielę, 2 października, czyli z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, krakowscy franciszkanie wspólnie z Fundacją Brat Słońce zapraszają na piknik rodzinny pod hasłem "Misja Afryka".

Dzień św. Franciszka po afrykańsku Piknik odbędzie się na skwerze przy klasztorze oo. franciszkanów Monika Łącka /Foto Gość

Rozpocznie się on o godz. 12 i potrwa do godz. 18:30. Dzień na skwerze pod słynnym Oknem Papieskim będzie przepełniony atrakcjami - odbędą się warsztaty muzyczne, koncerty, pantomimy, głoszone będą świadectwa, przewidziano także specjalne atrakcje dla dzieci.

- Afrykański klimat podkreślą szczególnie koncert oraz warsztaty bębniarskie, które poprowadzi Ricky Lion. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł posmakować specjalnej kawy św. Franciszka i ciasteczek św. Klary - zachęca opisała Anna Anioł z Fundacji Brat Słońce.

Dodatkowo przy specjalnym Kramiku Misyjnym uczestnicy pikniku będą mogli się zapoznać z posługą misjonarzy franciszkańskich, a na stoiskach kupić czasopisma i książki franciszkańskie, w tym również publikacje o błogosławionych franciszkańskich męczennikach z Peru, o. Zbigniewie Strzałkowskim i o. Michale Tomaszku.

Z okazji 5. urodzin franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce podczas spotkania będzie też degustacja pysznego tortu! Każdy, kto będzie chciał wspierać działania fundacji, polegające m.in. na organizowaniu akcji na rzecz potrzebujących w kraju i zagranicą, tworzeniu programów edukacyjnych czy wspieraniu pielęgnowania kultury i historii, będzie mógł oficjalnie dołączyć do zespołu wolontariuszy.

W czasie pikniku odbędzie się też kwesta, której celem będzie zebranie pieniędzy na prace remontowe i konserwatorskie we franciszkańskim średniowiecznym klasztorze w Chęcinach koło Kielc. - Dla naszych darczyńców przygotowaliśmy wyjątkowe niespodzianki - w podziękowaniu za przekazane do puszki datki, każdy może wybrać prezent, na przykład misyjne kubki i inne przywiezione przez franciszkanów z misji upominki bądź książki autorstwa franciszkanów - zapowiada Anna Anioł i dodaje, że dzień św. Franciszka będzie przede wszystkim czasem dla rodzin oraz możliwością spotkania i rozmów z zakonnikami poza klasztornymi murami. - To wyjątkowa przestrzeń, gdzie każdy może doświadczyć franciszkańskiego pokoju i dobra - przekonuje.