Auta Franciszka na sprzedaż

mk

publikacja 06.10.2016 14:31

Za trzy dni kończy się licytacja papieskich Golfów.

Auta Franciszka na sprzedaż Volksawagen z rejestracją K3 POPE był używany podczas pobytu papieża w Częstochowie i Oświęcimiu Monika Łącka /Foto Gość

Aukcja trzech volkswagenów, którymi papież Franciszek jeździł podczas pobytu w Polsce, zakończy się w niedzielę 9 października o godz. 10.00. Obecnie za każdy z samochodów oferowane są między nieco ponad 75 a prawie 80 tys. zł.

- Celem akcji jest zebranie środków na konkretne dzieła miłosierdzia, którymi oprócz mobilnej kliniki zapewniającej opiekę medyczną uchodźcom z Syrii przebywającym na terenie Libanu jest zakup wyposażenia domu dla osób starszych i niepełnosprawnych "Campus Misericordiae" oraz magazynu żywności „Chleb Miłosierdzia”, powstałych w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży - wyjaśnia Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

Jak dodaje, wystawione na aukcję Golfy Sportsvany wyposażone są w silniki TSI o mocy 110 KM oraz skrzynię biegów DSG. Przebieg żadnego z samochodów nie przekracza 1000 km.

- Auta używane były tylko i wyłącznie podczas Światowych Dni Młodzieży. Każde z nich posiada certyfikat dokumentujący, w oparciu o informacje z BOR, w którym momencie pielgrzymki używał go papież Franciszek - mówi A. Homan.

Oprócz samochodów na aukcji prowadzonej na charytatywni.allegro.pl można kupić wirtualne cegiełki na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie. Każdy może dołączyć w ten sposób do prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej akcji "Misericordes".

Można też wylicytować akwarelę "Kraków, kościół św. Wojciecha", zmarłego w 2016 r. wybitnego krakowskiego artysty malarza Jana Stopczyńskiego, prezent dla papieża Franciszka z okazji jego pielgrzymki do Polski oraz wydzierganego na szydełku Smoka Wawelskiego, podarowanego przez wielicką artystkę Marię Krupę, autorkę haftowanej stuły dla papieża Franciszka.

Wcześniej na zorganizowane przez Caritas aukcje trafiły m.in. kopia papieskiej stuły, przygotowane dla Ojca Świętego buty czy przekazany mu przez Czesława Langa biały rower szosowy Tour de Pologne. Dochód z tamtych licytacji także zostanie przeznaczony na wyposażenie budynków w Brzegach oraz zakup mobilnej kliniki.