Dobry gust to zdrowy biust

jg

publikacja 18.10.2016 23:12

Podhalańskie amazonki nie ustają w kampaniach promujących walkę z rakiem piersi.

Dobry gust to zdrowy biust Podhalańskie amazonki z profilaktyką docierają już do młodych kobiet Jan Głąbiński /Foto Gość

18 października odbyła się V Kampania Profilaktyki Raka Piersi pod honorowym patronatem nowotarskiego burmistrza, którego reprezentowała zastępczyni. Plac przed Miejskim Ośrodkiem Kultury zapełnił się uczniami niemal z całego miasta, trzymającymi w rękach różowe balony. Wielu z nich też miało element stroju w różowym kolorze. Spotkanie rozpoczęło się od tańca i śpiewu młodzieży Gimnazjum nr 1 im. Kościuszki w Nowym Targu oraz Grupy "Septyma". Oprócz młodzieży i podhalańskich amazonek obecni byli także wicestarosta nowotarski Władysław Tylka, radni wojewódzcy, powiatowi i rajcy miejscy.

Z placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury wszyscy przeszli do sali widowiskowej, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu dla młodzieży nowotarskich szkół. Pierwszą nagrodę za hasło: "Żebyś raka nie dostała, idź się zbadaj, moja mała" otrzymała Weronika Piątek z kl. I Publicznego Gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Nowym Targu. Wśród ciekawych haseł warto też odnotować i takie: "Dobry gust to zdrowy biust".

Amazonki rozdały ponad 40 zaproszeń na bezpłatne badania USG piersi w Allmedica Nowy Targ dla grona pedagogicznego nowotarskich szkół prowadzących wraz z amazonkami i położnymi profilaktykę raka piersi wśród młodzieży. Na zakończenie uczniowie mogli zobaczyć spot przygotowany przez podhalańskie amazonki na ten temat. Był także seans filmowy - uczniowie zobaczyli film pt. "Interstellar".