Nawet obiad się nie przypalił

jg

publikacja 15.01.2017 18:42

Słynne świąteczne utwory znalazły się w repertuarze orkiestry OSP z Bystrej w czasie koncertu noworocznego.

Nawet obiad się nie przypalił Orkiestrowe granie dla Bożej Dzieciny i na Nowy Rok w kościele parafialnym w Sidzinie Jan Głąbiński /Foto Gość

Koncert noworoczny w Bystrej koło Jordanowa odbył się w niedzielę 15 stycznia. - Cieszę się, że tak dużo muzyków zgromadziło się w naszej świątyni, aby dzisiaj razem wielbić Boże Dziecię i cieszyć się z rozpoczętego roku - mówił ks. Adam Byrski, proboszcz parafii św. Marcina w Bystrej.

Orkiestra pod wodzą Szymona Piątka wykonała kilka świątecznych utworów muzycznych, wśród nich był m.in. słynny "Last Christmas" Georga Michaela. Nie zabrakło oczywiście kolęd, w tym "Cichej nocy". Wszystkie utwory muzycy świetnie zagrali, w bardzo dobrych aranżacjach z komentarzem dyrygenta.

Wśród bardzo licznej publiczności był Stanisław Tempka, wójt Gminy Bystra-Sidzina, który jak wszyscy inni po koncercie owacją na stojąco nagrodził muzyków.

- Myślę, że ten nasz koncert można podsumować słowami klasyka J.W. Goethego: "Gdzie słyszysz śpiew, tam ludzie mają dobre serce" - mówił dyrygent orkiestry OSP w Bystrej Szymon Piątek. - Zostaliście tak długo. Mam nadzieję, że obiad w domu się nie przypalił - uśmiechał się muzyk. Szymon Piątek jest emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego, współtworzył Orkiestrę Polskiego Radia w Katowicach.

Orkiestra zagrała podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 11. Eucharystia poprzedziła koncert.

Orkiestra dęta OSP Bystra uświetnia wiele uroczystości religijnych, państwowych, gra także w czasie innych wydarzeń. Należy do niej blisko 50 muzykantów, grających na różnych instrumentach. Wśród nich są uczniowie Szkoły Muzycznej w Bystrej, która jest filią placówki w Suchej Beskidzkiej.