Grzegorz gra w niebiańskiej drużynie od 9 lat

jg

publikacja 01.11.2017 10:56

Jeszcze tylko do północy z 1 na 2 listopada będą przyjmowane zapisy drużyn, które chciałyby wziąć udział w IX Memoriale im. Grzegorza Wesołowskiego - turnieju piłki siatkowej.

Grzegorz gra w niebiańskiej drużynie od 9 lat Zawodnikom zawsze towarzyszy pozytywna sportowa atmosfera Jan Głąbiński /Foto Gość

Rozgrywki dla wszystkich chętnych prowadzone będą na halach w Piekielniku, Lipnicy Wielkiej, Załucznem i Jabłonce w czterech kategoriach: chłopcy gimnazjum; dziewczyny gimnazjum; mężczyźni liceum i starsi; kobiety liceum i starsze. Najlepsza drużyna otrzyma puchar metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

Memoriał rozpocznie 4 listopada uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Piekielniku o godz. 9. Początek rozgrywek siatkarskich planowany jest na godzinę 11.

Ponadto w trakcie trwania turnieju organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w akcjach towarzyszących. W tym roku jest to zbiórka krwi prowadzona na hali sportowej w Lipnicy Wielkiej oraz akcja "Misie Ratownisie". Na każdej hali będzie można oddać pluszowego misia, który następnie trafi do jednostek straży pożarnej jako pierwsza pomoc psychologiczna dla najmłodszych ofiar wypadków i innych zdarzeń losowych.

Grzegorz Wesołowski był animatorem Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej. W pamięci wielu osób pozostał jako człowiek o wielkim sercu, gorącym uśmiechu, pełnym radości i apostolskiego zapału.

Był zawsze uśmiechnięty i ten uśmiech oraz szalone pomysły sprawiały, że zjednywał sobie ludzi, którzy lgnęli do niego zapalani apostolskim entuzjazmem. Widział w swoim życiu cel i sens poświęcania się dla drugiego. Zmarł nagle podczas meczu siatkówki 4 listopada 2008 roku.

Wśród patronów sportowego wydarzenia jest "Gość Niedzielny".