Kapelan wyklętych

publikacja 26.02.2018 13:36

Mamy dla naszych Czytelników trzy podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu o ks. Władysławie Gurgaczu.

Kapelan wyklętych Przedpremierowy pokaz filmu o ks. Gurgaczu odbędzie się 1 marca w kinie "Kijów" Materiały organizatorów

Seans odbędzie się w kinie "Kijów" w najbliższy czwartek 1 marca o godz. 19 i będzie on częścią oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018.

Ksiądz Gurgacz, jezuita, był kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Nie był typowym żołnierzem - choć nosił mundur i ukrywał się w lasach, nie używał broni. Ratował za to zbłąkane dusze, prowadził ludzi do Boga oraz był powiernikiem i ojcem dla młodych chłopców, którzy musieli się stać mężczyznami i stanęli przed najtrudniejszymi wyborami. Także tymi, od których zależą życie i śmierć.

"Gurgacz. Kapelan wyklętych", czyli najnowsze dzieło Dariusza Walusiaka, nie jest tylko filmowym zapisem historii. Jest to przede wszystkim poruszająca opowieść o wolności, poświęceniu dla ideałów i głębokiej wierze, a fakt, że ta historia wydarzyła się naprawdę, trafia widza w samo serce...

Co więcej, D. Walusiak film zrealizował, poruszając się na styku dokumentu i fabuły, wykorzystując przy tym archiwalne fotografie, zapiski kapłana oraz świadectwa. Dużym atutem filmu jest także znakomita rola Wojciecha Treli, który wcielił się w kapelana żołnierzy wyklętych.

Wraz z Rafael Film zapraszamy naszych Czytelników na przedpremierowy pokaz do kina "Kijów". By dostać jedno z trzech podwójnych zaproszeń, wystarczy napisać do nas pod adres: krakow@gosc.pl, podając swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy maksymalnie do jutra (27 lutego) do wieczora. Zaproszenia będą do odbioru w kasie kina przed seansem.