Polska ma duży potencjał lotniczy

jg

publikacja 03.03.2018 10:00

- Latamy bardzo dużo, a budowa portu centralnego w Baranowie potwierdza, że w Polsce potencjał lotniczy jest ogromny - mówił w Krakowie Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPL.

Polska ma duży potencjał lotniczy Mikołaj Wild odpowiedzialny z ramienia polskiego rządu za budowę krajowego portu lotniczego przekonywał w Krakowie o zasadności jego budowy. Jan Głąbiński /Foto Gość

W piątek 2 marca w Krakowie odbyła się doroczna gala portalu Pasażer. - Nasze dzisiejsze spotkanie potwierdza doskonałe tendencje lotnicze w Polsce. Wyniki są imponujące, np. w Krakowie z roku na rok, z miesiąca na miesiąc statystyki ruchu lotniczego idą do góry. W lutym w porównaniu do zeszłego roku ruch lotniczy powiększył się aż o 25 procent. Decyzja o budowie Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie utwierdza nas w przekonaniu, że lotnictwo w Polsce czeka szybki rozwój - mówił Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPL.

- Cieszymy się, że przedstawiciele branży lotniczej spotykają się w Małopolsce i w Krakowie - mówił Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Krakowski port wspólnie z portalem Pasażer byli gospodarzami lotniczej gali. - Pasażerowie coraz częściej wybierają samolot jako środek transportu, co nie byłoby możliwe bez dynamicznego rozwoju siatki połączeń - dodał R. Włoszek.

Podczas gali przyznano nagrody w plebiscycie "Najlepsza Linia Lotnicza". To najbardziej prestiżowy konkurs związany z branżą lotniczą w naszym kraju. Pasażerowie nagradzali linie lotnicze, m.in. za komfort podróży, atrakcyjność rozrywki pokładowej. Wśród wyróżnionych znalazł się nasz narodowy przewoźnik. Podróżujący docenili LOT w kat. odprawa i boarding oraz za własną strefę odpraw na lotnisku w Warszawie. Podobna istnieje w Krakowie.

W tegorocznej edycji plebiscytu, po raz pierwszy głosy mogli oddawać jedynie pasażerowie, którzy kupili bilet lotniczy na podróż danym przewoźnikiem. W tym roku oddano blisko 8 tys. zweryfikowanych głosów. Zmieniła się też metodologia głosowania. Głosujący oceniali linię lotniczą, z której usług skorzystali w ostatnim roku.