Modlitwa za Alfiego

mk

publikacja 26.04.2018 13:38

W kościele św. Marka w Krakowie (ul. św. Marka 10) 26 kwietnia o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uratowania Alfiego Evansa.

Modlitwa za Alfiego Przed konsulatem honorowym Wielkiej Brytanii przy ul. św. Anny w Krakowie ułożono świece, zabawki, maskotki i kartki wyrażające solidarność z Alfiem Evansem Miłosz Kluba /Foto Gość

Na Eucharystię zapraszają ks. Andrzej Muszala i zespół Poradni Bioetycznej w Krakowie.

O modlitwę w intencji chłopca zaapelował m.in. bp Wiesław Lechowicz, przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą. "Niech każdy z nas dołączy do tych, którzy bronią prawa do życia dziecka i prawa do decyzji jego rodziców o pozostawieniu go przy życiu. Otaczajmy modlitwą Alfiego i wszystkich, którzy decydują o jego losie!".

Swoją solidarność mieszkańcy Krakowa wyrażają także, przynosząc m.in. maskotki, zabawki i świeczki na ul. św. Anny, gdzie znajduje się konsulat honorowy Wielkiej Brytanii. Pisaliśmy o tym w tekście "Trzymaj się Alfie!".

W środę 25 kwietnia, podczas spotkania "Gość na Polach", do sprawy odniósł się także abp Marek Jędraszewski. - Chęć pomocy temu chłopcu wynika z tego, że stoimy na straży życia. Tamto społeczeństwo, również sądy, stoją na straży cywilizacji śmierci - mówił metropolita krakowski. - Uznanie wartości życia tego dziecka oznaczałoby konieczność uznania podobnej wartości życia innych osób, innych dzieci dotkniętych głębokim kalectwem, a tego nie chce się czynić - dodał.