Wołaj do Jezusa: "Ocal mnie!"

Monika Łącka Monika Łącka

dodane 27.05.2018 19:14

Przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci, na dziedzińcu klasztoru oo. paulinów, odbył się 5. już koncert pod hasłem: "Gospel na Skałce".

Wołaj do Jezusa: "Ocal mnie!" Colin Williams nie tylko znakomicie przygotował chórzystów do występu, ale też zachwycił publiczność barwą swojego głosu Monika Łącka /Foto Gość

W tym roku przed publicznością na jednej scenie wystąpili przedstawiciele aż 16 małopolskich chórów gospel: Camino, Gospel Mszana Dolna, Gospel Senior, Grodzka Gospel, DeocentriCity, Faceci w Czerni, Gospel Alwernia, Gospel Voice, Kraków Gospel Choir, Joyful Voice, Mistral Gospel Choir, Młodzieżowy Chór Gospel, Saltrom Gospel Choir, Tarnowski Chór Gospel, Schola Angeli oraz Soul’nVoices.

Wszyscy oni od piątku wspólnie uwielbiali Boga i ćwiczyli śpiew na Jego chwałę pod okiem dwóch znakomitych instruktorów - Colina Williamsa, wokalisty i dyrygenta z Wielkiej Brytanii, oraz Mateusza Pitali, krakowskiego kompozytora i aranżera.

Tegorocznemu koncertowi "Gospel na Skałce" towarzyszyło hasło: "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką". Miało ono przypomnieć uczestnikom, że Bóg daje nadzieję, która rozjaśnia mrok i wypełnia serce pokojem.

- Kiedy się wielbi Pana, dzieją się naprawdę zaskakujące rzeczy, zmieniają się trudne sytuacje. Dopóki więc masz wiarę, idź do przodu, nie poddawaj się bez względu na to, co życie rzuca ci pod nogi. Idź i uwielbiaj! - zachęcał C. Williams, wyznając, że jego dusza kocha Jezusa.

- Wierzę, że On oczyszcza moją drogę. Czasem jednak życie sprawia, że można w Niego zwątpić, lecz w takich chwilach warto przypomnieć sobie, że "Bóg tak ukochał świat, że Syna swego dał, by każdy, kto w Niego wierzy, nie umarł, ale żył na wieki". Dzięki tej obietnicy mogę powiedzieć: "Moja dusza kocha Boga!!. A Syn Boży uczynił dla mnie tak wiele, że nie mogę nie śpiewać na Jego chwałę - zapewniał muzyk.

Podczas koncertu zabrzmiały nie tylko te bardzo i nieco mniej znane utwory gospel. Publiczność mogła wysłuchać także premierowego wykonania piosenki "Ocalony", napisanej i skomponowanej specjalnie na to wydarzenie. - Chcemy poprzez ten utwór pomodlić się za wszystkich prześladowanych na świecie - zarówno za tych, którzy są daleko od nas, np. w Syrii, jak i za tych, którzy są blisko nas, a z różnych powodów czują się duchowo zniewoleni i przeżywają ciemną noc serca. Chcemy, by i oni zawołali do Jezusa: "Ocal mnie!" - tłumaczył Mateusz Pitala.

Koncertowi "Gospel na Skałce", który był także zaproszeniem na 13. edycję Festiwalu "7 x Gospel" (odbędzie się on od 11 do 21 października), jak co roku, patronował m.in. "Gość Niedzielny.