Milionowy gość w domu Jana Pawła II w Wadowicach

acs, mk

publikacja 07.06.2018 16:11

Szczęśliwą turystką okazała się pani Monika, która wraz z mężem przyjechała do Wadowic z Kórnika.

Milionowy gość w domu Jana Pawła II w Wadowicach Wśród miliona zwiedzających byli już pielgrzymi z ponad 100 krajów - wśród nich z Arabii Saudyjskiej, Gabonu, Kuby, Mauritiusa, Wybrzeża Kości Słoniowej, Nowej Zelandii, Chin czy Zambii Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

Milionowy gość przekroczył próg wadowickiego Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II 7 czerwca o 12.10. Na panią Monikę czekało kilka niespodzianek, które wręczył jej ks. dr Jacek Pietruszka, dyrektor muzeum.

Oprócz certyfikatu milionowego gościa i vouchera na bezpłatne zwiedzanie dla grupy, pani Monika otrzymała publikacje i pamiątki muzealne oraz prezenty przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W rozmowie na zakończenie wizyty w Wadowicach pani Monika powiedziała, że bycie milionowym zwiedzającym to nie tylko wielka radość i zaszczyt, ale też zobowiązanie, by od dziś być ambasadorem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Wśród zwiedzających dom rodzinny Jana Pawła II przeważającą część - ponad 80 proc. - stanowią Polacy, jednak Muzeum jest też celem podróży wielu zagranicznych turystów.

Najwięcej przybywa ich z Włoch (ponad 5 proc. zwiedzających), Francji, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Słowacji oraz z Niemiec. W pierwszej dziesiątce znajdują się także goście z Brazylii, Austrii i Wielkiej Brytanii.