Chrześcijaństwo to religia terapeutyczna

łk

publikacja 09.06.2018 12:46

O tym, że pełne oddanie się Sercu Jezusa wymaga zobaczenia swoich wad i przewinień, mówił w pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia Jude Antoine.

Chrześcijaństwo to religia terapeutyczna - Przed Chrystusem nie warto zakładać na siebie codziennych masek - mówił Jude Antoine Łukasz Kaczyński /Foto Gość

Świecki misjonarz z Malezji wskazał zgromadzonym, że uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to moment, w którym człowiek może w pełni zawierzyć się nieskończonej miłości Boga. - On przychodzi dziś, by uzdrowić to wszystko w waszym życiu, co wymaga Jego interwencji - wyjaśnił.

Dodał przy tym, że potrzeba jednak świadomości tego, że coś w człowieku jest nie w porządku. - My często mówimy, że wszystko, co jest trudne na co dzień, jest winną innych - męża, dzieci czy współpracowników. To błędne myślenie. Trzeba zacząć od siebie i zrozumienia, że to ja potrzebuję pomocy od Chrystusa. Bo tylko wtedy Twoje serce stanie się otwarte na miłość wypływającą z Serca Jezusa, która uzdrawia; która sprawia, że chrześcijaństwo to religia terapeutyczna - mówił.

Świecki misjonarz z Kuala Lumpur zachęcił zebranych, by nie bronili się przed poznawaniem swoich słabości z Bogiem. - Boimy się stanąć w prawdzie o sobie przed Nim, bo może się okazać, że nie jesteśmy tacy cudowni. Ale to jest dobra wiadomość, bo nawet jeśli wy nie jesteście OK, to Bóg zawsze jest OK. I to zrozumienie konieczności zmiany jest momentem rozpoczęcia otwierania się na Jego uzdrawiającą miłość - powiedział.

Przestrzegał przed tym, żeby nie słuchać szatana, który często podszeptuje człowiekowi, że jeśli jest grzeszny, winny i upadający, to nie może przyjść do Boga. - A przecież On nie karze. Owszem, wymaga często niełatwego nawrócenia i naprawienia wyrządzonych szkód, ale jest przede wszystkim Ojcem, który kocha całym swoim sercem. Macie wybór jak trędowaty - przyjść do Jezusa i dać mu się oczyścić albo pozostać chorym. Zależy to tylko od was! - nauczał.

Na zakończenie zachęcił, by przed Chrystusem nie zakładać na siebie codziennych masek. - Tylko wasza szczerość i bezbronność wzruszy Jego serce do głębi i na pewno wyciągnie do was swoją uzdrawiającą rękę. I pamiętajcie o tym, by przebaczać sobie i innym, by również On mógł wam przebaczyć i przemienić wasze życie - zaapelował na zakończenie Jude Antoine.

Piątkowy wieczór modlitewny pod hasłem „Spotkanie z Sercem Jezusa” był transmitowany przez pallotyńskie radio ewangelizacyjne Pallotti.FM. Konferencję zagranicznego gościa przeplatała modlitwa uzdrowienia i uwielbienia, której muzyczną oprawę zapewnił zespół Gsus Project.