Rękawiczka Ojca Pio

mk

publikacja 14.06.2018 15:39

Nietypową relikwię będą mogli uczcić uczestnicy XVI Czuwania z Ojcem Pio, które w nocy z 16 na 17 czerwca odbędzie się w Łagiewnikach.

Rękawiczka Ojca Pio W 2018 roku mija 100 lat od otrzymania przez o. Pio stygmatów i 50 lat od śmierci zakonnika Henryk Przondziono /Foto Gość

Rejestracja uczestników spotkania w sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w sobotę o godz. 17. Każdy z biorących udział w czuwaniu będzie mógł uczcić relikwie świętego - rękawiczkę, którą zakrywał stygmaty, oraz bandaż.

Konferencje i świadectwa wygłoszą br. Antonio Belpiede, kapucyn z prowincji Foggia, do której należał o. Pio, ks. Krzysztof Śliczny, asystent diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji kaliskiej, ks. Andrzej Liszka, moderator największej w Polsce Grupy Modlitwy Ojca Pio z Nowego Sącza.

Chwilę przed godz. 21 wniesione zostaną relikwie św. Ojca Pio. Mszy św. o północy będzie przewodniczył emerytowany metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Czuwanie zakończy się rozesłaniem o godz. 5 w niedzielę.

Krakowskie czuwanie to tylko jedna z inicjatyw, wpisujących się w jubileuszowe obchody - w tym roku mija bowiem 100 lat od otrzymania przez Ojca Pio stygmatów oraz 50 lat od jego śmierci.

Ta podwójna rocznica stała się także pretekstem do zorganizowania przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio kampanii społecznej "Niestygmatycy". Więcej w tekście "To nie tylko bezdomny".