Wielka gala sukcesów

mk, ms

publikacja 14.06.2018 16:08

W dobiegającym końca roku szkolnym w Akademii Przyszłości wzięło udział 2500 uczniów z całej Polski. W sobotę odbędzie się gala podsumowująca projekt.

Wielka gala sukcesów Podopieczni Akademii Przyszłości spotkali się m.in. z parą prezydencką Agnieszka Ożga-Woźnica

Aleks jest bardzo inteligentnym chłopcem. Trudną sytuację w domu odreagowywał ostentacyjnym lekceważeniem szkoły, która przecież jest "do kitu". Po pół roku zajęć w Akademii Przyszłości zdecydował, że rezygnuje. Bo w ogóle przestaje chodzić do szkoły. I tak miał ją zmieniać, więc "nic mu nie zrobią".

Daniela, jego wolontariuszka, była przekonana, że cała praca poszła na marne. Tuż przed końcem drugiego semestru Aleks wysłał jej jednak SMS-a: "Pani się nie martwi, biorę sprawy w swoje ręce, w dwa tygodnie ogarnę wszystkie zagrożenia". Ogarnął.

W ubiegłym roku w całej Polsce miało miejsce 2500 podobnych historii. Tyle dzieci wzięło bowiem w udział w Akademii Przyszłości.

Uroczysta "Gala Sukcesów", podsumowująca mijający rok szkolny, odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 czerwca, w Krakowie (Centrum Targowe Chemobudowa, ul. Klimeckiego 14). Początek o godz. 11.

Akademia Przyszłości to siostrzany projekt Szlachetnej Paczki, również organizowany przez towarzyszenie "Wiosna". Celem projektu jest pomoc dzieciom z trudnościami w szkole. Ambasadorami AP są m.in. Anna i Robert Lewandowscy, olimpijczycy Paweł Fajdek i Konrad Bukowiecki czy piłkarze Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny.