Niemiec Pascal Ackermann wygrał pierwszy etap tegorocznego Tour de Pologne

mk

publikacja 04.08.2018 19:24

To on jako pierwszy w tym roku założy żółtą koszulkę lidera.

Niemiec Pascal Ackermann wygrał pierwszy etap tegorocznego Tour de Pologne Peleton Tour de Pologne w okolicy Wieliczki Miłosz Kluba /Foto Gość

Pierwszy etap jubileuszowego, 75. Tour de Pologne rozpoczął się i zakończył w Krakowie. Po przejechaniu 134 km (m.in. przez Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice) kolarze wrócili do stolicy Małopolski. Walkę o zwycięstwo na pierwszym etapie tegorocznego TdP rozstrzygnął sprinterski finisz na Błoniach.

Pierwsze miejsce zajął Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), drugi był Alvaro Jose Hodeg Chagui (Quick Step Floors), trzeci Matteo Trentin (Mitchelton - Scott).

Tak samo wygląda podium w klasyfikacji generalnej po pierwszym etapie. Spośród Polaków najwyżej w "generalce" uplasował się Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), który zajmuje 5. miejsce, tracąc do lidera 8 sekund. M. Paluta wygrał także premię specjalną w Lanckoronie oraz dwie premie górskie w Bachowicach i Kaszowie, co dało mu prowadzenie w klasyfikacji górskiej.

Drugiego dnia wyścigu kolarze będą się ścigać na trasie z Tarnowskich Gór do Katowic. Etap będzie liczył 156 km.