"Kwiato" nadal liderem TdP

mk /PAP

publikacja 09.08.2018 19:27

Michał Kwiatkowski (Sky) zajął trzecie miejsce na mecie szóstego etapu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej. Wygrał Austriak Georg Preidler (Groupama-FDJ).

"Kwiato" nadal liderem TdP Tradycyjne otwarcie szampana przez zwycięzcę Paweł Murzyn

Polak umocnił się tym samym na pozycji lidera i na ostatnim etapie - 10 sierpnia, również w Bukowinie Tatrzańskiej - wystąpi w żółtej koszulce.

Na przedostatnim etapie TdP jako drugi linię mety minął Niemiec Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe). Najgroźniejszy rywal Kwiatkowskiego - drugi w klasyfikacji generalnej Belg Dylan Teuns (BMC) - zajął w czwartek piąte miejsce.

Dzięki zdobytej na mecie czterosekundowej bonifikacie Kwiatkowski powiększył do 16 sekund przewagę nad Teunsem. Trzeci w klasyfikacji generalnej Nowozelandczyk George Bennett (LottoNL-Jumbo) traci do Polaka 24 sekundy.