15 pejzaży Mariana Ślazyka

mk

dodane 12.08.2018 11:08

Do końca sierpnia można je oglądać w krakowskim kinie Kijów Centrum.

15 pejzaży Mariana Ślazyka Marian Ślazyk urodził się w Słopnicach między Limanową a Tymbarkiem. Potem wychowywał się i pracował w Krakowie, ale kilkanaście lat temu powrócił w rodzinne strony. Miłosz Kluba /Foto Gość

Podczas wernisażu, który odbył się 11 sierpnia, Marian Ślazyk wspominał, jak zachwycił się sztuką odwiedzając swojego stryja, znanego, wieloletniego przewodnika po kościele Mariackim. - Byłem zadziwiony pięknem tej architektury, wnętrza, malowideł, polichromii - mówił.

Opowiadał też o tym, jak malowanie obrazów zastąpiło w jego życiu alkohol i papierosy. - Dawniej myślałem, żeby zapalić, lampkę dobrego wina wypić. A teraz myślę, żeby dobry obraz namalować - zapewniał Marian Ślazyk.

Zorganizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Lege Artis" wystawę tworzy 15 obrazów o tematyce przyrodniczej, malowanych farbą olejną za pomocą szpachli. Można je oglądać w krakowskim kinie Kijów (al. Zygmunta Krasińskiego 34) do 31 sierpnia. Obrazy prezentowane są na antresoli - w "Filmowej Cafe".

Czytaj także: