Biegacze znowu dali radę!

mł, nat

dodane 01.09.2018 16:36

Na krakowskich Błoniach aż 3,5 tys. osób wystartowało w 7. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. W efekcie udało się zebrać pieniądze na pierwsze w Polsce nerkoserce.

Biegacze znowu dali radę! Na starcie stanęli zawodnicy w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych Grzegorz Kozakiewicz

To wyjątkowe wydarzenie, jakim jest bieg, 1 września połączyło dzieci i dorosłych, początkujących oraz profesjonalnych biegaczy. W akcję włączyło się też ponad 100 partnerów oraz sponsorów. Dzięki nim zebrano aż 220 tys. złotych, które będą przeznaczone na zakup pierwszego w Polsce nerkoserca. Trafi ono do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu,

To nowatorskie narzędzie, nazywane "Carpe diem", umożliwia skuteczne i bezpieczne dializowanie dzieci z uszkodzeniem nerek lub z niewydolnością serca. Według nefrologów tego typu zabieg jest znacznie szybszy od wykorzystywanych wcześniej metod. Ta ważne szczególnie w przypadku, gdy lekarze mają do czynienia ze schorzeniami o charakterze ostrym - wtedy liczy się czas, w jakim dziecku udzielona jest pomoc.

- Zawsze jestem pod wrażeniem, gdy widzę, jak co roku nasz bieg zrzesza tak wiele osób chętnych nieść pomoc innym. Tegoroczna edycja była naprawdę niezwykła, ponieważ dzięki wspólnemu wysiłkowi zebraliśmy pieniądze na nerkoserce - urządzenie wcześniej niedostępne w Polsce a niezbędne do szybszego i skuteczniejszego ratowania zdrowia najmłodszych pacjentów. Cieszę się, udało się nie tylko osiągnąć cel, ale i stworzyć rodzinną atmosferę i promować aktywny styl życia. W imieniu całej Fundacji dziękuję wszystkim uczestnikom i partnerom za zaangażowanie - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.

Podobnie jak podczas zeszłorocznej edycji można było wziąć udział w biegu na dystansie 3,5 km i 10 km, w biegu na szpilkach oraz w dziecięcych zawodach biegowych. Podczas imprezy na chętnych czekały również liczne atrakcje dla całych rodzin.

- Dziękujemy Fundacji Tesco za organizację tego wydarzenia, a uczestnikom - za bieg w szczytnym celu. Aparat "Carpe diem" wypełni istotną lukę w zabezpieczeniu leczenia ostrej niewydolności nerek u najmniejszych pacjentów - podkreśla prof. Krzysztof Fyderek, dyrektor USD w Prokocimiu.