Konarskie miodobranie

Bogdan Gancarz Bogdan Gancarz

publikacja 10.09.2018 11:20

We wtorek 11 września w podkrakowskich Konarach odbędzie się kolejne "Miodobranie-Miodogranie", impreza integracyjna organizowana przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną.

Konarskie miodobranie "Miodobranie-Miodogranie" jest okazją do dobrej zabawy Archiwum Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej

Fundacja związana z zakonem bonifratrów, który ma swój konwent w Konarach, prowadzi tam 4 placówki, organizujące m.in. warsztaty aktywizujące osoby niepełnosprawne. Codziennie korzysta z nich 180 osób z niepełnosprawnością.

W trakcie "Miodobrania-Miodogrania" zostanie zaprezentowana twórczość artystyczna osób korzystających z zajęć w konarskiej placówce. Będą to zarówno pokazy rękodzieła, jak i występy muzyczne i teatralne. Do udziału w zabawie zapraszani są zawsze także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Spotkanie będzie również okazją do prezentacji darów natury, m.in. miodów i innych wyrobów pszczelich. Fundacyjny Zakład Aktywności Zawodowej prowadzi m.in. Pasiekę św. Ambrożego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 Mszą św. w bonifraterskim konwencie pw. św. Józefa. O godz. 11 w ogrodach konwentu zaczną się występy artystyczne, warsztaty pszczelarskie i konkursy. Będzie można degustować miody i wziąć udział w warsztatach mydlarsko-kosmetycznych.