Ks. Jacek Stryczek zrezygnował

bg

publikacja 21.09.2018 16:26

Krakowski duchowny zrezygnował dziś z funkcji prezesa Stowarzyszenia Wiosna, organizującego od wielu lat m.in. akcję dobroczynną "Szlachetna paczka".

Ks. Jacek Stryczek zrezygnował Stowarzyszenie Wiosna którym kierował ks. Stryczek, organizuje m.in. ogólnopolską akcję dobroczynną "Szlachetna paczka" Henryk Przondziono /Foto Gość

Wczoraj na portalu Onet ukazał się tekst Janusza Schwertnera "Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej paczce", sugerujący, że prezes stosował w pracy metody mobbingu. Ks. Stryczek odrzuca zarzuty.

Dzisiaj wysłał do Walnego Zebrania Stowarzyszenia Wiosna jednozdaniowy list informujący o rezygnacji z funkcji prezesa. Fotokopie opublikowano na stronie Stowarzyszenia Wiosna na Facebooku wraz z oświadczeniem ks. Stryczka.

"Drodzy Państwo, SZLACHETNA PACZKA jest najważniejsza. Tworzyłem ją przez lata razem z Wami. Chciałbym, aby mogła się dalej rozwijać. Trwa kryzys. Jestem odpowiedzialnym liderem i uważam, że nie moja osoba, ale Paczka jest najważniejsza. W związku z tym, w dniu dzisiejszym składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia WIOSNA.
Równocześnie nie zgadzam się ze stawianymi mi zarzutami, a sam tekst uważam za jednostronny. Dzisiaj jednak wszyscy powinniśmy zrobić wszystko dla SZLACHETNEJ PACZKI" - napisał ks. Stryczek.

Czytaj także:

Prokuratura zajmie się sprawą ks. Jacka Stryczka