Zostań stypendystą "Indeksu Marzeń"

łk

dodane 27.09.2018 11:01

Jeszcze tylko dwa dni pozostały, by nadesłać zgłoszenie do 7. edycji konkursu Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" dla osób niepełnosprawnych, które chcą się dobrze wykształcić.

Zostań stypendystą "Indeksu Marzeń" "Indeks Marzeń" nie jest zwykłym indeksem Henryk Przondziono /Foto Gość

Projekt "Indeks Marzeń" organizowany jest w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei. W konkursie mogą wziąć udział osoby z całego kraju, które z dobrym wynikiem zdały maturę lub z powodzeniem zaliczyły rok studiów, a także posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

- Wiem, że macie różne kłopoty - z dojazdami na uczelnię, z asystentem, z pomocami naukowymi. Możecie do nas wysyłać zgłoszenia, że potrzebna jest wam pomoc. Może ktoś z was skorzysta z "Indeksu Marzeń" - zachęca do udziału w projekcie A. Dymna.

Wsparcie ze strony fundacji nie jest małe. Laureaci otrzymają 9-miesięczne stypendium po 1000 złotych (brutto). Konkurs ma wyrównywać szanse między osobami sprawnymi i niepełnosprawnymi. - Ma ułatwić osobom niepełnosprawnym dostęp do nauki i realizowania życiowych planów oraz ambicji. Jednocześnie ma być motywacją do dalszej edukacji dla osób niepełnosprawnych, które rezygnują z podjęcia studiów z uwagi na trudną sytuację materialną - podkreślają organizatorzy.

Informacje o wymaganych dokumentach dostępne są w regulaminie konkursu na stronie www.mimowszystko.org.